+90 464 300 01 01 bilgi@bio-tex.com.tr

MERKEZ

İslampaşa Mah 2 Nolu Şehitler Cad. Hacıoğlu İş Merkezi No:41/G Merkez, RİZE

Telefon

+90 464 212 00 12

+90 464 217 58 88

GSM

+90 533 346 18 33 - Yurt İçi

+90 549 548 00 53 - Yurt Dışı

FABRİKA

Aksu OSB Mah. 3 Nolu Cad. No:14 Kalkandere, RİZE

Telefon

+90 464 300 01 01

+90 464 300 01 02

E-Posta

bilgi@bio-tex.com.tr

Biotex Medikal AŞ. Üretim Ve Kalite İstişare Toplantısı

Rize Organize Sanayi Bölgesi, Biotex Medikal Aş’de Bölge iş adamları bir araya geldi.

Toplantıda konuşma yapan;

Biotex Medikal AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Demir; “Yaklaşık 32 yıl önce temellerini attığımız Biotex ailesi, zor ve meşakkatli günlerden geçerek Rize Organize Sanayi Bölgesin’de 7 bin m² kapalı alan ve 50’ye yakın kadına istihdam sağlayarak bölge ekonomisine katkı sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Ortağım Yavuz Alaca ile birlikte başladığımız günden beri hayallerimizin üretim olduğunu bölgemize nasıl katma değer sağlayabiliriz düşüncesiyle 7 yıl önce üretim sürecine başladık. Hali hazırda 27 ülkeye doğrudan ihracat yapan ve Rize’de ihracat sıralamasında 6.sırada tamamlayan firmamız, önümüzdeki yıllarda hem istihdam sayısını 2 katına çıkarmayı, hem de ihracat rakamlarını yukarıya çıkarmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Türkiye’de steril cerrahi örtü seti üreten firmalar arasında ilk 3 firma içerisine girerek Dünya Sağlık Örgütü ve Acıbadem Hastaneler grubunun en önemli tedarikçileri arasına girmeyi başarmıştır.

Demir konuşmasını; “Bir araya gelip birlikte nasıl yeni projeler geliştirebiliriz diye çalışmamız lazım.”dedi.

Organize sanayi Bölge Müdürü Hasan Günal;“14 Yıllık bir emek ve bunun sonunda böylesi neticeler görmek gurur verici.”dedi.

Ardeşen Eski Belediye Başkanı ve Dokap Başkanı Hakan Gültekin “Buralarda temeller atılırken birçok konuda beraber hareket ettik. Alaca ve Demir ailelerini çok çok tebrik ediyorum, kutluyorum. Bölgemizden Yöremizden çıkmış bir iş insanını desteklemek çok önemli. Pandemide hatırlarsınız sıkıntılar yaşandı dezenfektan yok maske yok gibi Ertan Bey ile Ardeşen Eğitim ve Kültür vakfı olarak dedik ki bu konuda vakıf olarak bir adım atalım ve öğrencilerimize burslar verelim hastanemize yardım edelim. Ama para var malzeme yok. Ertan Bey araya girdi ve “ben kendi bölgeme kendi bölge hastaneme bu malzemeyi temin edeceğim” dedi ve etti de. Tüm bölge yatırımcılarımızı tebrik ediyorum.”dedi.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kâhya “ Çıkılan bu yol herkese hayırlı olsun. Bizim bu bölgede en zor olan şey ortaklık yapmak. Bu iki iş insanımız da bunu en iyi şekilde devam ettiriyor tebrik ediyorum.”dedi.

İş adamı Ardeşen TSO Meclis Başkanı Cemil Cahit Akbeniz “ Organize sanayi kelimesindeki organizenin altında bir şeyler var. Mesela burada elektrik ucuz işletmeler daha ucuza elektrik kullanıyor. Çok güzel fabrikalarımız oluşuyor. Bir ülkenin sanayisi olmadan büyümesi mümkün değildir. Döviz yükselsin önemli değil sen önce bir üret gerisi kendiliğinden olur. Tüketimi kısıp üretimi arttırmak lazım.”dedi.

Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar” Ürettiğin malı satabileceğin yer çok önemli. Cari açığı kapatma yönünde başarılı adımlar atılıyor ve bu konuda da Biotex firmasına da çok teşekkür ediyoruz. Bölge halkı olarak sadece mikro milliyetçilik yapmamalıyız. Sadece Rize’nin değil tüm ülkenin kalkınması için çaba göstermeliyiz. Bu Şirketimiz 27 ülkeye ihracat yapıyor. Bu son derece sevindirici bir durum. Her siyasi partinin burada temsilcisi var. Bu da çok güzel bir olay çünkü bu a partisi,b partisi durumu değil milli ve tüm ülkeyi ilgilendiren bir durum.” Dedi.

Toplantıya Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar, Dokap Başkanı Hakan Gültekin, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Aydersu Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Akbeniz, Organize Sanayi Bölge Müdürü Hasan Günal, Ardeşen, Pazar ve Hopa TSO Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Ak Parti Pazar İlçe Başkanı, CHP Ardeşen İlçe Başkanı, İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı, 53.11 Tarımsal Kooperatif Başkanı, R.T.E.Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü, çok sayıda işadamı ve sivil toplum kuruluşları katıldı

Paylaş: